Pečujeme o naše jahody a bylinky 🙂

Hrajeme divadlo 🙂

Výlet za koníky

Vše nám pěkně roste a kvete 🙂

Děti mají svátek 🙂

Opět krásné slunečné počasí, plnění sportovních disciplín (skákání v pytli, hod míčkem , bludiště …) dětské šampaňské s jahodou 🙂 malá odměna a diplom. Takový byl krásný svátek dětí.

Včeličkový den

Tento krásný den si děti velmi užily. Vyrobily si včelí úl, naučily se novou píseň a dozvěděly se něco nového o včelkách.

Ve školce je prima 🙂

Blíží se naše tradiční Zahradní slavnost, a tak se připravujeme…zpíváme, učíme se básničky, tančíme a malujeme kulisy. Je překrásné počasí, tak trávíme hodně času venku a třeba i s dobrou svačinou. Na zahrádce proběhl výtvarný ateliér, který se dětem velmi líbil.

Tvoření ke Dni matek, výroba mýdel a malování kamenů…

Ve školce se pořád něco děje… proběhl workshop s Bárou, děti si malovaly a zdobily srdíčka pro maminky. Na pouť vyráběly voňavá mýdla a malovaly kameny. Počasí nám přeje, a tak jsme hodně venku. Děti zasadily sazenice jahod, pečují o bylinkový záhon a zalévají květiny na oknech, které krásně rostou.

Čarodějnice

Celý týden jsme se věnovali čarodějné tématice. Děti si vyrobily kouzelné hůlky, košťata, vařily lektvary a soutěžily v létaní na koštěti na zahradě.


Pořád se něco děje….


Velikonoce

Děti malovaly vajíčka, vysely si velikonoční travičku, o kterou pečovaly a vyrobily si zápich v podobě velikonoční ovečky.

Jarní tvoření


Divadlo v MŠ


Probouzení jarní víly Bledunky

Písní a básní děti probudily jarní vílu Bledunku.


Jarní sázení kytiček

Slunečné počasí nám dělá radost, trávíme hodně času venku a jako každý rok, tak i letos děti sázely kytičky.

Návštěva předškoláků v ZŠ

Masopust – karneval

V MŠ se konal karneval. Byla to přehlídka krásných masek. Děti nejvíce zaujalo kouzelnické vystoupení našeho velkého kouzelníka (Ivanky). Kouzelník nám předvedl různá kouzla a velké karetní kouzlo. Nakonec jsme si všichni zatančili. Karneval se velmi líbil a povedl.

Zimní sporty

Hudební hrátky

Zimní kouzlení se zmizíkem

Tříkrálový průvod vesnicí

Jako každý rok, tak i letos se konal tradiční průvod vesnicí. Než jsme vyšli, tak nám napadlo trochu sněhu a na cestu nám po celou dobu svítilo sluníčko. Potkali jsme milé lidi, kteří si poslechli koledy, které děti krásně zazpívaly. Odměnou dětem byla štědrá koleda v podobě dobrot. V této nelehké době nám všem tento krásný den opět vykouzlil úsměv na tváři, vidět kolem sebe lidi, jak se usmívají a pláčou dojetím a děti spokojené s vykoledovanou nadílkou… co více si přát. Děkujeme všem za dobroty pro děti a milé setkání s Vámi 🙂 Tak zase za rok 🙂

Divadelní představení: ,,Popletená pohádka“

Vánoční čas

Pořád se něco děje 🙂

Motýlci

Zimní radovánky

Mikulášská nadílka

Výroba čertíků

Vánoční čas ve školce

Začal Advent a ve školce se tvoří, zpívají vánoční koledy, připravujeme se na Mikulášskou nadílku. Říkáte si, že poslední fotka asi nepatří k tradičnímu vánočnímu tvoření? Moc se nám líbil nápad jedné maminky, která se svým synem, který měl narozeniny, vytvořila pro děti v MŠ tuto veselou odměnu.

První sníh

Letošní první sněhová nadílka děti moc potěšila. Děti stavěly sněhuláky a zpět do školky se jim moc nechtělo. Ale vidina dobrého oběda nakonec zvítězila.

Učíme se čísla 🙂

Dopravní týden

Děti se učily poznávat dopravní prostředky a značky. Zahrály si na cestující v autobuse a ve vlaku a vyrobily si z kartónu autíčko.

Podzimní čas ve školce

Divadelní představení

Děti se těšily na divadelní představení. Zazpívaly si a také něco naučily.


Martinská slavnost

Naše tradiční slavnost se vydařila. Sv. Martin přijel na bílém koni a přivezl čokoládové překvapení. Děti zazpívaly písničku, řekly básničku a pro koníka měly připravenou dobrotu.

Naučná podzimní procházka

Překrásné počasí, plno zážitků, děti plnily úkoly, které se jim líbily a tak se naše naučná procházka velmi vydařila.

Posvícenské pečení. Děti navštívily kuchyň, kde jim paní kuchařky vysvětlily, jak a z čeho se těsto připravuje. Následně již děti vytvořily sladkou dobrotu.

Michaelská slavnost

Naše tradiční cesta za drakem se opět vydařila. Děti prošly stezkou odvahy a plnily úkoly. Na děti pak čekala odměna od draka.

Jak to vše začalo… děti si pomalovaly zvýšené záhony, zasadily bylinky, rajčata a jahody. Zalévaly, vytrhávaly plevel a sklidily úrodu. Tak se opět budeme těšit na příští rok a možná přidáme další zeleninu.

Cvičíme a hrajeme si 🙂

Pracujeme na zahrádce 🙂

Vítání podzimu. Děti probudily vílu Jabloňku podzimní písní a básní a ochutnaly ovoce.

Děti tvořily Kneippův chodníček.

Přeje nám krásné počasí, a tak hodně času trávíme na zahrádce. Naše oblíbené domečky z krabic 🙂 Děti pečují i o bylinkový a zeleninový truhlík. Letošní úroda rajčat děti moc potěšila a v červnu si děti nasbíraly i chutné jahody. Bylinky už mají také své místo.

Ochutnávka ovoce. Děti si procvičily čich a chuť.

Divadelní představení. Dětem se velmi líbilo. Zazpívaly si, zacvičily a také se něco naučily o houbách.

Hry v lese. Děti stavěly domečky pro skřítky a tvořily z přírodnin.

Zpátky ve školce mezi kamarády. A už opět vyrábíme…